07
бер.

Масаж при заняттях спортом.

Написав @-net on 07 березня 2012.

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Массаж при занятиях спортом

Масаж при заняттях спортом знаходить саме широке застосування: при підготовці спортсмена до змагань, для зняття втоми, профілактики травматизму, захворювань опорно-рухового апарату, підвищення спортивної працездатності і т.п.

Підготовчий (мобілізаційний) масаж виконують перед тренуванням (змаганням). З його допомогою нормалізується психо-емоційний і функціональний стан спортсмена і проводиться підготовка опорно-рухового апарату до майбутнього навантаження.

Під впливом масажу поліпшується місцеве і загальне кровообіг, стимулюється обмін речовин, активізуються фізіологічні процеси в м'язах, підвищується еластичність м'язових волокон. Масаж попереджає поява патологічних змін у м'язах - ущільнень, напруг м'язових пучків і т.д., змінюється збудливість периферичних нервів.

Підготовчий масаж прискорює процес врабативаемості, попереджає виникнення травм; знімає хвилювання або апатію, підвищує температуру шкіри, м'язів і тим самим збільшує їх скоротливу здатність, покращує тонус і рухливість в суглобах. Масаж сприяє підвищенню швидкості ферментативних реакцій та інтенсивності обміну речовин, розширенню дрібних судин, поліпшенню крово-і лімфообігу і терморегуляції. При цьому підвищується здатність м'язів, зв'язок та інших компонентів сполучної тканини до розтягування, що важливо для проведення активних і пасивних вправ.

Завдання підготовчого масажу:

  • Мобілізація (нормалізація) психоемоційного стану спортсмена.
  • Підготовка (прогрівання) нервово-м'язового апарату до майбутньої роботи.
  • Прискорення врабативаемості спортсмена.
  • Попередження виникнення травм.

При проведенні підготовчого масажу треба враховувати самопочуття спортсмена, температуру навколишнього середовища, а також структуру тренування (інтенсивність і тривалість) залежно від виду майбутніх навантажень.

Методика підготовчого масажу включає прийоми: погладжування, розтирання, розминку, вібрацію. Переважання тих чи інших прийомів залежить від функціонального стану спортсмена, його віку, статі та індивідуальних особливостей, реакції на масажну процедуру. Масажуються ті частини тіла, які будуть нести найбільше навантаження.

Тривалість масажу залежить від виду спорту, індивідуальних особливостей спортсмена, показників збудливості м'язів і т.д. Відомо, що кожна м'язова група має типові показники збудливості.

Тривалість масажу 5-15 хв. Після процедури масажу спортсмену рекомендується надіти тренувальний костюм, а поверх нього (взимку або восени) захисну куртку. Масаж проводиться (закінчується) за 30 - 45 хв. до тренування (змагань), не пізніше.

При використанні матеріалів сайту, обов'язкове активне посилання на www.a-net.com.ua

 

 

Додати коментар

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.

Захисний код
Оновити

без вихідних

Наші товари

Виробники обладнання

Акции и Скидки!