Действие массажа на функциональное состояние организма

29
вер.

Дія масажу на функціональний стан організму

Написав @-net on 29 вересня 2011.

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Успокаивающее действие массажаЗа допомогою масажу можна цілеспрямовано змінювати функціональний стан організму. Існує п'ять основних типів дії масажу на функціональний стан організму: тонізуючу, заспокійливу, трофічна, енерготропних, нормалізації функцій.

Тонізуюча дія масажу виражається в посиленні процесів збудження в центральній нервовій системі. Воно пояснюється, з одного боку, збільшенням потоку нервових імпульсів від рецепторів масажованих м'язів в кору великих півкуль головного мозку, а з іншого боку - підвищенням функціональної активності ретикулярної формації головного мозку. Тонізуюча дія масажу використовується для усунення негативних явищ при гіподинамії, викликаної вимушеним малорухливим способом життя або різними патологіями (травми, психічні розлади і т. п.).
Серед масажних прийомів, що роблять хороший тонізуючий ефект, можна виділити наступні: енергійне глибоке розминання, струшування, потряхіваніе і всі ударні прийоми (рубані, биття, поплескування). Для того щоб тонізуючий ефект був максимальним, масаж необхідно проводити в швидкому темпі протягом короткого проміжку часу.

Успокаивающее действие массажаЗаспокійлива дія масажу виявляється в гальмуванні діяльності центральної нервової системи, викликане помірним, ритмічним і тривалим роздратуванням Екстер-і проприорецепторов. Найшвидше заспокійливий ефект досягається такими масажними прийомами, як ритмічне погладжування всієї поверхні тіла і розтирання. Проводити їх треба в повільному темпі протягом досить тривалого проміжку часу.
Трофічна дія масажу, пов'язане з прискоренням потоку крові і лімфи, виражається в поліпшенні доставки клітин тканин кисню та інших поживних речовин. Особливо велика роль трофічного впливу масажу у відновленні працездатності м'язів.
Енерготропних дія масажу направлено, в першу чергу, на підвищення працездатності нервово-м'язового апарату. Конкретно це виражається в наступному:

  • активізації біоенергетики м'язів;
  • поліпшення обміну речовин у м'язах;
  • підвищення освіти ацетилхоліну, що веде до прискорення передачі нервового збудження на м'язові волокна;
  • підвищення освіти гістаміну, який розширює судини м'язів;
  • підвищенні температури масажованих тканин, що веде до прискорення ферментативних процесів і підвищення швидкості скорочення м'язів.

Нормалізація функцій організму під дією масажу виявляється насамперед у регуляції динаміки нервових процесів в корі великих півкуль головного мозку. Ця дія масажу особливо важливо при різкому переважанні процесів збудження або гальмування в нервовій системі. В процесі масажу в зоні рухового аналізатора створюється осередок збудження, який за законом негативної індукції здатний подавити вогнище застійного, патологічного збудження в корі головного мозку.
Нормалізуюча роль масажу має велике значення при лікуванні травм, так як вона сприяє швидкому відновленню тканин та усунення атрофії.
При нормалізації функцій різних органів, як правило, застосовується сегментарний масаж певних рефлексогенних зон.

 

При використанні матеріалів сайту, обов'язкове активне посилання на www.a-net.com.ua

 

Додати коментар

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.

Захисний код
Оновити

067 160-40-52
050 131-75-33
044 229-65-88
без вихідних

Київ, вул. Миколи Лебедєва, 14а

Наші товари

Виробники обладнання

Акции и Скидки!